.

Дигитални pH Метар со ATC pH Тестер, 3 во 1 pH TDS Temp 0.01 Резолуција Висока Точност Пенкало Тип Тестер, Вода Тестер за Вода, Вино, Бањи, Аквариуми

Дигитални pH Метар со ATC pH Тестер, 3 во 1 pH TDS Temp 0.01 Резолуција Висока Точност Пенкало Тип Тестер, Вода

DEN 911.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

3-во-1 p H Метар - p H метар има три-во-едно функција, која може да се измери PH, TDS и температура со висока прецизност во исто време.Сите круг мерење на квалитетот на водата за да се обезбеди здрава на квалитетот на водата.Автоматска Калибрација на p H вредноста Тестер - Со високо чувствителни стакло сонда, можете да добиете целосна мерен опсег од 0-14p H, 0.01 p H резолуција.И p H метар користи 3-точка калибрација метод, calibrating на electrode да решенија на p H 4.00, p H 6.86, и p H 9.18,Можете да го калибрирате без никаков напор за да се осигура точноста на вашиот мерења.Висока Точност Вода Тестер - Висока точност алгоритам чип и electrode на нашите дигитални вода ph тестер обезбеди точни и брз одговор.Зелена позадинско осветлување на LCD Дизајн гарантира дека можете да прочитате на мерење на резултати во било која состојба.Едно-копче за заклучување читање функција ви помага кодот за читање дури и ако тестер е извадена од примерокот!.Автоматска Температурна Компензација p H Метар Digital - повеќе Не треба да се обрне внимание на температурата на тестирање течност, метар може точно да се утврди p H вредноста на примерокот во температурата опсег од 0 °C-60 °C (32 °F-140 °F), па како да се реши неточни проблем предизвикана од промена на ликвидната температура.Џеб Големина p H Тестер за Полнење - Можете да ја користите оваа Џеб Големина на мала, но моќна Пенкало Тестер, уред за да се измери вашиот аквариум, базен, езерцето во градината, када за тестирање на нивото на Ph вредноста, Тоа исто така може да се користи за да се измери вода за пиење, RO Систем, спа, сапун смеси, храна, вино, пиво или било кој други течности. 1. Пред калибрација, додадете p H4.00/p H6.86/p H9.18 бафер во прав во beaker со 250ml дестилирана вода, потоа мешајте додека во прав целосно се укина. 2. Притиснете го копчето за ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче за да го вклучите метар; Прилагодување на PH на владата;. 3. Стави electrode во p H4.00/p H6.86/p H9.18 стандарден раствор, чекање за читања да се стабилизира (обично 5~10 Секунди);. 4. Притиснете и задржете го копчето MODE/CAL копчето и ослободување од по 6 секунди. 5. Додека p H4.00/PH6.86/PH9.18 читања веќе не трепка, заврши.

Главните својства