.

LEIWOOR Smart Велосипед Опашка Светлина,Анти-Кражба Алармот,Батерија,Интелигентни Светлина Перцепција и Кочница Индукција,Велосипед Пронаоѓач со Далечинско

LEIWOOR Smart Велосипед Опашка Светлина,Анти-Кражба Алармот,Батерија,Интелигентни Светлина Перцепција и Кочница

DEN 2198.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

????Висока Лумен КОЧАН Led Направи Повеќе Видливост : Со КОЧАН led диоди и 200 степен широк агол дизајн, led велосипед светлина ќе се направи што повеќе видливи за другите учесници во сообраќајот, во темната ноќ или на денот.Тоа ќе биде одлично за вашето дополнителна безбедност во јава. ????Smart Кочница уреди со покажувач на Технологија : Со кочница сензор, Автоматски ултра светла кочница светлината автоматски ќе светне по сопирање.Велосипедот светлината, е супер светло и високо видливи од далечина, навистина го фати внимание за да ги подобрат вашата безбедност. ????Интелигентни Светлосни Сензори Функција : Во Брзо Флеш Дишењето и mode with light sensor, на трепкачко светло ќе се вклучи автоматски во слаба осветленост и да го исклучите во висок интензитет на светлина.Зачувај вашето време за да се префрлите на велосипед опашка светлина. ????USB Полнење Долго Llife Батерија : Изграден 400 m Ah литиум Полимер батерија и Енергија-заштеда на дизајни, на задните велосипед светлина се кандидира време може да биде до 40 часа.На taillight лесно може да се наплаќа од страна на полнење кабел преку компјутери, полначи или моќ банка. ????Лесно Монтирање и Отстранлив : Седло монтажа заградата и прилагодливи силикони рака предвидени, направи велосипед задни светла за флексибилни брзо да го инсталирате или detatch на велосипеди, седиште пост, шлем.Многу погодно да unscrews од планината капа за полнење на батеријата.Преглед на Карактеристики: 1. Безбедност taillights : 3 различни трепка начини : Ненадејна/бавно/стабилен на, одржување на вас и вашиот велосипед безбедно. 2. Кражба аларми да може да биде вклучен и исклучен од далечина. 3. Велосипед наоѓачот може да достигне 164 нозе од светлина или звук. 4. Безжичен далечински со опсег до 50-100meters. 5. Електричното Ѕвоно. 6. USB полнење. 7. Енергија-заштеда на литиум батерија, до 40 часа во бавно режим на блицот. 8. Отпорен на вода IP64 спречува вода од јавните во сите правци од intruding.Производ параметри: Боја : Црна капацитетот на Батеријата : 800 м, Литиум батерија Далечински Управувач Батерија : 12 V/27 A, Алкална батерија.

Главните својства