.

Ченто Мелени Домати, 14.5 Унца (Пакување од 12)

Ченто Мелени Домати, 14.5 Унца (Пакување од 12)

DEN 818.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Производ на Калифорнија.Лозата Зрели Домати.Свежо Пакет.Не Се Додава Сол.ГМО Слободни. 3 tbsp Ченто Увезени Екстра Девственото Маслиново Масло, плус екстра за drizzling. 1 чаша Бел Кромид, diced. 1/4 чаша Моркови, diced. 1/4 чаша Стебленца Целер, diced. 1 1/2 lb мелено Говедско месо. 1/4 чаша Ченто Двојно Концентрирани Домати Ставете Цевка. 1 1/2 шолји Ченто Сите Намена Пилешко Супа. 1/2 чаша Густ Крем. 1 Ченто Bay Ја Напушта. 1 може да се Ченто Заверена Сан Marzano Домати (28 оз), рака мелени. 1 може да се Ченто Сите Намена Мелени Домати (28 мл). 1 lb Maurizio Rigatoni. 1/4 чаша Свеж Босилек Лисја, сецкани.Ченто парична Казна Сицилијанската Морска Сол, по вкус.Ченто Мелен Црн Пипер, по вкус.Ченто Сите Намена Мелени Домати се направени со 100% Калифорнија лозаро-зрела домати, се собираат и обработуваат брзо да ги сочуваат своите свеж вкус.Познати за недела gravies, овие мелени домати се добра основа за било каква пица сос или домати ragu.Не од концентрира. 3 tbsp Ченто Увезени Екстра Девственото Маслиново Масло, плус екстра за drizzling1 чаша Бел Кромид, diced1/4 чаша Моркови, diced1/4 чаша Стебленца Целер, diced1 1/2 lb Земјата Beef1/4 чаша Ченто Двојно Концентрирани Домати Ставете Tube1 1/2 чаши Ченто Сите Намена Пилешко Супа. 1/2 чаша Тешки Cream1 Ченто Bay Leaves1 може да Ченто Заверена Сан Marzano Домати (28 оз), рака crushed1 може да Ченто Сите Намена Мелени Домати (28 мл)1 lb Maurizio Rigatoni1/4 чаша Свеж Босилек Лисја, chopped Cento парична Казна Сицилијанската Морска Сол, да taste Cento Мелен Црн Пипер, по вкус.

Главните својства