.

Humminbird 410220-1 ХЕЛИКС 5 ВЕСЕЛ ДИ (Долу Слики) GPS G2 Риба Пронаоѓач

Humminbird 410220-1 ХЕЛИКС 5 ВЕСЕЛ ДИ (Долу Слики) GPS G2 Риба Пронаоѓач

DEN 1344.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

ВЕСЕЛ Дигитални Sonar : Приказ на детали кои други форми на sonar нема да ви покаже.На Humminbird Basemap е изграден во сите SOLIX Серија и GPS-опремени ХЕЛИКС Серија G2/G2 N модели.Исто така, ќе видите контури, длабочина ознаки и, за крајбрежни области, место soundings.Navionics Компатибилен : Humminbird дава дури и повеќе мапата options благодарение на дополнителни Navionics компатибилност. Auto Chart Телевизија : да се Создаде реално време мапи на вашиот риболов места, со пристап до патентиран Humminbird Lake Master карактеристики.Со два display modes, можете да додадете или отстраните детали, сметка за водата, длабочина, температура и турбуленции, дури и види ги намамат презентации - сите на притисни на копчето.000 езера, плус крајбрежни покриеност за U.За оние модели без тоа, постојат неколку опции : Додадете Humminbird Прецизни GPS/WAAS примачот за постојан GPS способност на вашиот брод.Lake Master Компатибилен : Надградба на незаменлива точност и деталност на Humminbird Lake Master мапи.ВЕСЕЛ Надолу Слики : се Филтрираат бучава и средена за појасно прикажување под вашиот брод.ХЕЛИКС 5 Серија одговорите на повик со бескомпромисен widescreen боја на екранот.Достапни на одберете модели, Humminbird ВЕСЕЛ Дигитални Sonar и Слики Sonar открие езеро дното, додека GPS мапирање, Auto Chart Живеат и Humminbird Basemap ви го покаже патот.Можете да ги видите греди одделно, од страна на по-страна или помеша заедно за комплетна слика.Употреба на тесен зрак за висока точност се враќа на риба, структура, детали и долниот профил.Стил : ХЕЛИКС 5 ВЕСЕЛ ДИ GPS G2 | Шема Име : Кука дека нема такво нешто како премногу рано или премногу далеку.Високите очекувања одат со територијата.Користете Humminbird е адаптер и NMEA излез на вашиот сопствен рачни GPS модул, или да користите Humminbird е Inter Link да им овозможи на двајца fishfinders да пристапите еден GPS приемник.Humminbird ВЕСЕЛ Дигитални Sonar е конструиран за да ви помогне да ги видите индивидуалните риба, јасно се идентификуваат мамката и структура, како и постигнување на поголеми длабочини и опсег.Се изгради богато детални мапи на вашиот омилен риболов места во реално време со Humminbird Auto Chart Телевизија, достапни на SOLIX Серија и сите GPS-опремени ХЕЛИКС Серија модели.И Humminbird Basemap испорачува.Мапата длабочина контури, дното цврстина и вегетација како возите вашиот брод, со осум часа изградена-во време на снимање.Функција за функција, тоа го има она што е потребно за да победи на ден.Мапа на вода како што се вози на брод, со осум часа изградена-во време на снимање.Карактеристики ВЕСЕЛ Дигитални Sonar, ВЕСЕЛ Надолу Слики, GPS мапирање, Auto Chart Телевизија, новата Humminbird Basemap, Dual Beam ПЛУС и Switch Fire.Вклучува и листи на повеќе од 10.Идентификуваат бови, daymarkers, опасности, марини и безброј други навигација сида и точки на интерес со нашата комплетна икона систем.

Главните својства