.

Aexit HVM12 350MA Интерфејси 12KV Една Фаза Rectifier Диоди за Радио Фреквенција Трансиверите Микробранова Печка

Aexit HVM12 350MA Интерфејси 12KV Една Фаза Rectifier Диоди за Радио Фреквенција Трансиверите Микробранова Печка

DEN 364.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Rectifier Диоди;Модел : HVM12. Актуелни : 350 MA;Max Врв Обратна Напон : 12 KV.Доведе Дијаметар : 1.4 mm / 0.06";Тело Димензија : 21 x 7 x 7mm / 0.83" x 0.28" X 0.28" (L*W*H).Вкупната Должина (Секој) : 86mm / 3.3";Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна.Тежина : 4g;Пакет Содржина : 1 Buc x Rectifier Диоди.Ниска грб изградба, ниска напред пад на напон и ниски обратна истекување, со висок напред пренапони моменталната способност, висока температура лемење загарантирана.Карактеристики : трансфер моделирана пластична.Обложено axia_l олово, solderable.Една фаза, halfwave, resistive или индуктивен товар.Поларитетот : боја бенд означува катоден крајот.

Главните својства