.

Terramar Возрасни Thermasilk Ракавица Лагер

Terramar Возрасни Thermasilk Ракавица Лагер

DEN 496.56

Износ
Во форма достапна за нарачката

100% Свила.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Она што Ќе Добиете : Terramar Спортски Thermasilk Ракавица Облоги дојде во Црна и Природна боја опции и во следните големини : Мали, Средни, Големи и X-Large.Изработени од 100% чиста свила, тие не само што ќе се чувствуваат исклучително мазна, но се задржи топло!.Овие ракавица облоги се многу мала тежина и не треба дополнителни големо и направени со нашите Clima Sense третман за да се неутрализира смрдеата, се регулира вашата телесна температура и фитил далеку било пот.Карактеристики : Ec2 Брзо-Дпи Thermoregulation Удобност Технологија која им овозможува на клиентите да се исуши на брз брзина додека регулирање на вашето тело на природната температура и чување на вашите раце топли.Таа е изградена за да се водат така што не постои иритација или зачестеноста.Terramar Спортски е сад врз основа компанија за изработка на база слој опрема за најекстремните отворено лице.Нашите производи се создадени за секој ден авантурите на тешко ангажманот и планинарење.Имајќи топла е наша работа!.Како да се Мијат : Со цел да се задржи вашата Terramar Свила опрема во совршена состојба, ние го препорачуваме за перење на овие производи во миење и висат на сушење.Како материјал е многу тенка, висат на сушење ќе спречување на било која ткаенина од се извлече.Кајгана само кога е потребно.Изработени од 100% чиста свила, тие не само што ќе се чувствуваат исклучително мазна, но се задржи топло.Карактеристики Terramar Спортски Clima Sense Технологија за контрола и регулирање на вашата телесна температура.Thermoregulation Удобност Технологија им овозможува на клиентите да се исуши на брз брзина и фитил далеку било пот.Овие ракавица облоги се многу мала тежина и не треба дополнителни големо.Изграден да се водат така што не постои иритација или зачестеноста.Достапен во Црна и Природна боја опции и во следните големини : Мали, Средни, Големи и X-Large.Terramar ec2 Quik-Дпи Thermoregulation Удобност Технологија за 100% supersoft филамент блокирам.Бранеа микрофибер против кожата, не чеша.UPF оценка 50+.Midweight топлина и супериорен breathability.

Главните својства