.

Фишер Готвач е Природни Орев Половини и Парчиња, 10 Унци, Unsalted, Природно Глутен Бесплатно, Без Конзерванси, Не-ГМО, Кето, Paleo, Вегетаријанци Пријателски

Фишер Готвач е Природни Орев Половини и Парчиња, 10 Унци, Unsalted, Природно Глутен Бесплатно, Без Конзерванси,

DEN 78.72

Износ
Во форма достапна за нарачката

Содржи 1 - 10 Унца (2 2/3 чаши) resealable торба на Фишер Готвач е Природни Орев Половини и Парчиња.Расте во Северна Калифорнија, САД, нашите unsalted орев половини и парчиња се одличен извор на АЛА Омега-3 и се одликува со 4 грама на растителна основа на протеини по порција.Нашите Ореви се кето и paleo пријателски, природно глутен слободни, вегетаријанци, Не-ГМО Проектот потврдена и Американската Асоцијација за Срце уверение.Одлична за готвење, печење и snacking.Фишер Готвач е Природни Ореви додадете питу, овошен, и благо курва вкус и нежна текстура за да се breakfasts и десерти, мезиња и салати, и месо и сосови.За 100 години, Фишер Ореви е посветена да ги донесат своите клиенти вкусот на квалитет.Ние го надгледува целиот патување на нашите производи, од овоштарникот да resealable торба за вашата кујна.Стил : Половини се меша додека да се помеша.Додадете банани.Се меша во брашно меша со прашок за пециво и цимет, додека само помеша.Промешајте во ореви. 2. Се шири мешавина во подмачкан 9 x 5-инчен леб тавата.Се пече 55 до 60 мин.во 350°F или додека toothpick вметната во центар е чист кога се отстранети.Нека отстои 10 мин., олабави рабовите од тавата со нож, да ги отстраните од пан и кул на жица решетката.Принос : 6 Порции.Првично Време : 10 Минути.Се Готви Време : 45 Минути.Ова е сад што е колку за жив изглед, здрава исхрана, како што е за вкус!Мала spiciness на harissa бројачи на сладост на репка додека ореви додаде дека е потребно криза и creaminess.Се направи ова јадење и однапред и едноставно да ги посипете со ореви и нане само пред сервирање.Нане има речиси ефект на ладење.А многу рецепти повик за toasting на ореви пред тоа, овој рецепт го прави подобро со нив во нивната природна, славна форма!. 1. Печење на репка : Загрејте ја рерната на 350º F. Миење на репка и отстрани стеблото и коренот завршува.Завиткајте го секое цвекло во алуминиумска фолија, така што отворот е на врвот на репка.Печено за 45 минути или додека ножот да е вметната во центар влегува лесно. 2. Направи облекување : Во еден среден сад, whisk заедно со маслиново масло, јаболковина оцет, Dijon и harissa со 1/4 чаша ладна вода. 3. Се соберат на сад : Место на репка парчиња во еден слој на лента и се сезона со сол.Drizzle великодушно со облекување.Врвот со ореви и нане лисја.

Главните својства