.

Canon EOS 4000D dslr фото Камера со EF-S 18-55мм f/3.5-5.6 III Леќа & 500mm Претходно Леќа почетнички Пакет - Вклучува: SanDisk Ултра 128GB SDXC Мемориската Картичка, Продолжен Живот LPE10 Замена на ?

Canon EOS 4000D dslr фото Камера со EF-S 18-55мм f/3.5-5.6 III Леќа & 500mm Претходно Леќа почетнички Пакет

DEN 12936.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

18 MP APS-C Сензор; DIGIC 4+; Сцена Интелигентен Автоматски. 9-Точка БОЛЕСТ Оптички пронаоѓачот на изглед; Креативни Филтри.EOS Филм Полна 1080p HD; 2.7" LCD Екран.Оптички Стабилизатор на Сликата; AUTO (100-6400), 100-6400 ISO.Wi-Fi Конективност; EF-S 18-55мм f/3.5-5.6 III Леќа.Кажете карактеристична приказни со вашата фотографија.Овој почетнички со dslr фото EF-S 18-55мм f/3.5-5.6 III Леќа интуитивно создава стенд-надвор фотографии и Full HD филмови полни со боја и детали – како делумно и целосно прирачник фотографски контрола.18 Мегапиксели APS-C сензор овозможува да се фотографира во слабо светло, изразувајќи ја својата креативност со заменлив леќи.Точка и пука со Сцена Интелигентен Автоматски и споделување вашите приказни користење на EOS 4000 D е Wi-Fi1 и Камера Поврзете стан.Компатибилен со SLR / dslr фото апарати за користење на вклучени Т-Планината Адаптер на 500mm f/8.0 мулти-обложени високо-моќ претходно telephoto леќа прецизност е направен од лесен алуминиум легура изградба.Мулти-обложена, анти-одраз висок индекс / ниска дисперзија оптика обезбедува речиси одблесокот слободни слики резултира со јасни, детални, со висок контраст слики, дури и под повеќето неповолни услови на осветлување.Отворот прилагодувања на с/8.0 да f/32 задржи целосна палета на изложеност и детални поставки.Дизајниран да се зголеми ден и ноќ снимки со обезбедување максимална светло & слика пренос со минимално нарушување.Овој објектив е опремен со ротирачки tripod планината, предните и задните леќи капи и удобен мека за носење.Пакетот Вклучува : Canon EOS 4000 D dslr фото Камера со EF-S 18-55мм f/3.5-5.6 III Lens Manufacturer Додатоци : Eyecup Ef Camera Рака EW-400 DBattery Pack (ЛП-E10)Батерија Полнач (LC-E10 E)Моќ Кабел за Батеријата Charger Lens Капа E-58 IILens Прашина Капа EAdditional Додатоци : 500mm f/8 Мулти-Обложени HD Претходно Telephoto Леќа со Т-Планината Adapter San Disk Ултра 128 GB SDXC Мемориска Картичка (UHS-I / Класа 10 / 80 MB/s)Продолжен Живот LPE10 Замена на Батеријата (7.4 V / 16m Ah / 11.8 Пот)водоотпорен Поместена Сметководствена Case Flexible Gripster Tripod Lens Капа Чувар*Боја на Gripster Tripod Може да се Промени врз Основа на Достапноста.

Главните својства