.

Flywheel Држачот за LS1 LS2 LS3 LS7 LSX, Алуминиум Моторот Дел Flywheel Носителот Заградата Хармонично Balancer Инсталација Алатка

Flywheel Држачот за LS1 LS2 LS3 LS7 LSX, Алуминиум Моторот Дел Flywheel Носителот Заградата Хармонично Balancer

DEN 1067.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Применливи Модели : се Применува за сите камион мотори на LS1 LS2 LS3 LS7 LSX.За да се исполнат вашето возило инсталација потреби, ве молиме проверете внимателно пред да го купат.Високо-квалитетни Материјали : Тоа е направен од висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал, кој има повисока отпорност на абење, анти-корозија, анти- ' рѓа, и издржливи.Стабилни Перформанси : Професионални производството за да се постигне висока прецизност и добра сигурност и строго ги следат фабрика за контрола на квалитетот.Со високи перформанси : На balancer комплет е одличен MAF трки и перформанси алатка, наменета за прецизност прием на апликации за да се обезбеди непречено и непроблематична имајќи го користите.Лесен за Инсталација : едноставен за инсталација, без дополнителни усогласувања, лесно да се соберат и расклопување.Aramox е квалитет авто делови производи на услуги.Нема потреба да се оди на авто делови продавница, еден клик онлајн купување.Лесен и достапен, во голема мера се штеди вашето време и пари трошоци.Ние сме посветени да им обезбедиме на нашите клиенти висок квалитет на производи со најдобра услуга по продажбата.Ние нудиме 12 месеци гаранција, вистински се грижите-слободен шопинг искуство.Ако имате било каков проблем, слободно контактирајте со нас, нашиот стручен техничар вид ќе работи за вас.Спецификација : Предмет Тип : Flywheel Носителот Хармонично Balancer Material : Алуминиум Alloy Fitment : Одговара за LS1 LS2 LS3 LS7 LSX Сите Камион Engines Package Листа : 1 x Хармонично Balancer2 x Screw1 x Држачот.

Главните својства

Item Type:
Flywheel Holder Harmonic Balancer
Material:
Aluminium Alloy
Fitment:
Fits for LS1 LS2 LS3 LS7 LSX All Truck Engines
Package List:
1 x Harmonic Balancer :
2 x Screw :
1 x Holder :