.

J&R ЕСЕНЦИЈАЛНИ Еколошки не-хемиски детергент перење топката, чиста природна алтернатива детергент, може да биде однесен до 1000 пати, 2 парче сет

J&R ЕСЕНЦИЈАЛНИ Еколошки не-хемиски детергент перење топката, чиста природна алтернатива детергент, може да

DEN 430.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ставете ја вашата перење, заедно со еден Перење Топката, во машина за перење (користење на две топки за поголеми товари) и да го оставите Перење Топки во машина за миење, исплакнете, и спин циклуси.Голема Вредност – Еко Перење Топки ќе трае до 1,000 носивост на миење!Тоа е до 3 години алишта!Тоа е Една Прекрасна Пари за Заштеда на Производ!Одлично за патување и ученичкиот дом Соби.Десетици еколошки керамички монистра пополни секое перење топката.Еден Од Најдобрите Ecosafe Средства За Чистење На Пазарот!.Безбедна За Градници, Капи, И Delicates.Тие се елиминира пластични перење шишиња.Еден сет на Перење Топки ќе трае до 1,000 носивост на миење.Еко перење топката користи керамички топки за Далеку инфрацрвени зраци, anion, и Алкално оние промена на водата молекуларна структура во секое миење товарот од H2 O да H2 O2.Дури и во денешниот свет, 99% од сите Перење детергенти се уште хемиски базирани, кој беше оригиналниот мотивација за Ј и Р Essentials да се развие ЗЕЛЕНА и еколошки безбедна алтернатива што е не-алергиски и не-хемиски!Нашата надеж и сон се да се едуцираат секое домаќинство на нашата не-хемиски опција со Ј и Р Essentials Топката.Погоден За сите Подлошки – Дали вашата машина за перење е на врвот loader или висока ефикасност пред loader, се користи Зелен Чиста Еко Перење Топки да ја добиете вашата миење чисти без да остават остатоци зад себе.Подобро За животната Средина– зелена алтернатива за детергенти, нашите перење топки се зачува вода, енергија и не contaminate реки или потоци.Еко Пријателски Миење Перење Топки од Сите Природна Алтернатива Перење Детергент За до 1000 Перења Сет од 2. На молекулите на водата во миење на оптоварување се микронизиран и вредноста на водата се менува, па тоа чисти со продира низ влакна на текстил (ткаенина на облека).Елиминира мирис.На монистра се направени од мешавина на минерални добиени материјали кои работат заедно за да се зголеми рн на ниво на водата, додека негативно наелектризирани јони се придржуваат кон нечистотијата и ги отстраните дамките.Не додадете детергент или ткаенина омекнувач; керамичка топки ќе се елиминира мирис, и нечистотија.Сега ти никогаш не ќе мора да се грижите за иритација на кожата, алергиски реакции, па дури и долгорочни ефекти предизвикани од користење на хемиско-базирани детергенти.Место за перење топката во сонцето за неколку часа месечно да се регенерира. Природни Противалергиски Бебе Безбедно Анти Алерген Чистење Природна Алтернатива на Сапун – Десетици специјално форматирана керамички монистра го замени груби детергенти за да се добие облека чисти и свежи.На надворешната школка на перење топката има мазна, масна површина која нема да ја оштети вашата облека или на вашата машина за перење.

Главните својства