.

Плодот на Loom Мажите е Класичен Midweight Вафли Термички долна облека Bottoms (1 & 2 Пакети)

Плодот на Loom Мажите е Класичен Midweight Вафли Термички долна облека Bottoms (1 & 2 Пакети)

DEN 191.28

Износ
Во форма достапна за нарачката

65% Полиестер, 35% Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Пакување од 2. Супер меки, природен допир вафли ткаенина за умерено студена да ладни временски услови.Двојна Одбрана Влага wicking технологија.Intellifresh мирис контрола држи ткаенина свежи.Еластична корселе и ребрести ракав на глуждовите.Tagless Етикета за дополнителна удобност.Како температурата падне, вашата потреба за топлина и атмосфера се зголемува, и во Плодот на Loom, сите ние сме за удобност!Ова Овошје на Loom Мажите Вафли Перформанси Жадувам е топло, дише, и супер меки.Вие нема да знаете само колку е мек и удобен тие се додека не се обиде да ги за себе!Овој класичен вафли термички жадувам е направен со природен допир поли-памук мешавина ткаенина која е совршен за раслојување и апсењето во топлина кога се на отворено, и само како ефикасна и за водење ви е топло и удобно во затворен простор.Нејзината влага wicking технологија помага да се задржи сте суви и удобно во текот носат, иако сит ребрести ракав на глуждовите помогнат на ладен воздух надвор.Овие термички панталони, исто така, имаат flatlock шевовите, еластична корселе и ознака-слободен етикета за дополнителна удобност.Дизајниран да се регулира вашиот температурата на телото за оптимална удобност, овие midweight термички панталони insulate и заштита на вашата кожа од големиот студ.Нејзините природни водат и еластична корселе ви даде целосна мобилност, па можете да одат низ вашиот ден без чувство на ограничувањата на тесни одговара.Фитили влага оддалеченост од телото за да помогне да се задржи топло и суво.Spandex манжетни за сит и удобно се вклопуваат и помага да се задржи во топлина.Памук/Полиестер ткаенини комбинација е екстра мека за удобно се вклопуваат во текот на целиот ден долго.

Главните својства