.

Колумбија Mens Јаглика Ридот Gaiter

Колумбија Mens Јаглика Ридот Gaiter

DEN 479.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

100% Полиестер.Увезени.OMNI-ТОПЛИНА : Нашиот патентиран Топлина Рефлексивни облека се крајната топлина за управување со системот за отворено перформанси.Внатрешната обвивка се состои од нашите метален dot моделот дизајниран за да ја задржат топлината, додека дише ткаенина dissipates влага.НЕВЕРОЈАТНА УТЕХА : Има нешто за чување на вашата атмосфера вратот топло дека го поставува тонот за тоа како остатокот од вашето тело се чувствува.Природно топла оваа gaiter обезбедува само точниот износ заштита кога времето се претвора правец-разладени и студени.SNUGGLY ВРАТОТ СТИЛ : Лесни и со цел да се изврши, ова headband овозможува супериорна топлина, држејќи важно топлина во телото на супер-ветрот-разладени денови и ноќи.MINK ВИСОКА КУП РУНО : Направени од мека и бујна Mink стил faux крзно, ќе изгледа како стилски и паметни како што ќе биде топло со овој gaiter.ФОРМА ФИТИНГ : Мека, сит, и растеглив, ова вратот gaiter ќе обезбеди пријатна топлина на сопствените, или уште подобро кога се носи со вашиот омилен џемпер или јакна.Можеме да видиме пријатни зими во вашата прогноза, благодарение на оваа лесни топлина како одраз neckwear.Нашите Колумбија Јаглика Ридот Gaiter е високо-технолошки, високо ефикасен одговор на вашето пријатна прошетка барање.Користење на нашата термички топлина рефлексивни точка обвивка, со мека mink како faux крзно, тој нуди удобно водат – идеален за супер ладно работи по алпска хил, или прошетки низ градот.Инкорпорирање на нашиот патентиран Omni-ТОПЛИНА термички рефлексивни обвивка, заедно со удобност водат дизајн, оваа gaiter е голема за свој, или на компатибилен со било outerwear.Тоа е паметен snuggly зима главен, ќе сакате да го зграби за секој ладно и blustery излет.Колумбија ја нуди оваа gaiter во повеќе бои, една големина одговара на сите.

Главните својства