.

EKAT LCD Безбедносен видео надзор Монитор, 10.1 Инчен HDMI Камерата ги Следи HD 1024X600 со BNC, AVI, VGA, HDMI Влез Кабел Компатибилен со PC видео надзор Безбедносна Камера Автомобил DVR

EKAT LCD Безбедносен видео надзор Монитор, 10.1 Инчен HDMI Камерата ги Следи HD 1024X600 со BNC, AVI, VGA, HDMI

DEN 2039.04

Износ
Во форма достапна за нарачката

Режим на струја : до 35 м-р.1 следи треба да се користи оригинални адаптер за напојување на.Широк Спектар на Апликации : Безбедносната камера монитор поддршка HDMI, AV, VGA, BNC, USB влез. Спецификација.Ве молиме прочитајте ги следниве информации пред ставање на ред или инсталација.Бидејќи нема влијание на употреба на производот.1" монитор со дупки за монтажа на грбот дека исто така може да се качи на друго место. потрошувачка на Енергија : до 8 W. Агол на гледање : 85/85 (лево / десно), 85/85 (до / надолу).Максимална резолуција поддржана : 1024*600.1 инчи висока осветленост LCD екран, резолуција 1024*600.И овој монитор е совршен за со сигурност камера, обратен систем, CCTV Систем за Безбедност и DVR да се формира надзор систем.Ве молиме не не IPS панел.Вградениот звучник со излезна моќност до 1 W / 8 ohms; поддржува мулти-формат на видео текст, вклучувајќи : VGA, HDMI, AV, USB, BNC, итн.Напон : DC7.HDMI поддршка формат : 480i (60 Hz), 480p (60 Hz), 576i (50 Hz), 576p (50 Hz), 720p (50 / 60 Hz).Ѕид заградата се достапни, но без завртки.Осветленоста и контрастот на вредноста.На заградата на видео монитор треба да се одвои завртки првата тогаш се инсталира.NTSC / PAL видео боја систем, светлината, контрастот на бои и боја за корекции.Други Додатоци : На екранот ќе конфигурирате заградата и далечински управувач, изградена-во високо-квалитетни звучници, лесно да се инсталира и вклучува далечинска контрола, ја осветленоста и контрастот на сликата може да се прилагоди од страна на далечинскиот управувач. Aspect ratio : 16 : 9.HDMI верзија 1.Префрлете се во режим на внесување и соодветните режимот со притискање на AV1/AV2.Лесен за Инсталација : убава трибина и преносни големина може да се инсталира со брз центар и прилагодливи стапка (предвидено) и да се користи како заеднички десктоп додаток за во автомобил, што ќе ви овозможи да уживате во вашиот компјутер или игра дома или во меѓувреме.

Главните својства