.

Термички На Модулот На Камерата, Infrared Imaging Уред Температура Откривање Сензор Imager Рачни

Термички На Модулот На Камерата, Infrared Imaging Уред Температура Откривање Сензор Imager Рачни

DEN 2164.56

Износ
Во форма достапна за нарачката

Со овој термички на модулот на камерата, може да детектира температура во широк спектар, од 0 степени до 80 degress.Долго откривање на далечина на овој модул е 7 метри, кој во голема мера го поедноставува откривање.Модулот не поддржува само надворешно напојување, но, исто така, има микро USB интерфејс за полесно полнење.Со голем простор за топлина дисипација, оваа камера модул ви овозможува за долго водење часа.Мали димензии и мала тежина го прави полесно за една рака операција, и многу удобен за надворешна откривање.Спецификација : Предмет Тип : Термичка Камера Модул Производ Материјал : Печатени Коло Чип Модел : AMG8833 уреди со покажувач на Температурата : 0~80℃ Сензор Податоци Освежување го Оценувате : 10hz Температурата Грешка го Надминува Температура Опсег : ±3℃ И максималната вредност и минималната вредност се прикажуваат како 0℃, покажува дека тоа е надвор од опсегот.Најдалеку Откривање на Далечина : 7 метри Сензор за Резолуција : 8 x 8 Резолуција на Екранот : 160 х 128 Екран : 1.6 во TFT Дисплеј Батерија Модел : Литиум Батерија Капацитет : 600 м тоа Како да го Користите : 1. Вклучување на прв, а потоа се цел на работи кои треба да бидат откриени; 2. Прилагодување на фокусна должина и да го изберат правото далечина; 3. Затвори после употреба; Пакет Листа : 1 x Термички на Модулот на Камерата.

Главните својства