.

Herdio во Ѕид Јазик 5.25 Инчен 2-Начин Таванот Bluetooth Аудио Систем Совршен за домашно Кино,Дневна Соба,Канцеларија,Продавница

Herdio во Ѕид Јазик 5.25 Инчен 2-Начин Таванот Bluetooth Аудио Систем Совршен за домашно Кино,Дневна Соба,Канцеларија,Продавница

DEN 1151.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Независна Bluetooth Засилувач Кутија : Точно Безжична Стерео Bluetooth Дигитален Засилувач кутија ви донесе стерео звук ефекти од сите вашите омилени Bluetooth-от уреди.Совршен за неверојатна стерео звук во секоја соба во вашиот дом од звучници што едвај може да се види, без користење на било подот или полица простор.Лесна аудио квалитет : говорници се дизајнирани да им овозможат на нула-замор слушање искуство, што е можно должи на 5.25-инчен вбризгување-украсениот woofer дека точно replicates широк фреквентен опсег со топла тонски карактеристики.Ова им овозможува за отстранување на груби high-end, кој е многу корисен за вашиот слух здравје.Лесен за Инсталација : На 5.25" Говорникот може да биде лесно да се инсталира за неколку минути без било говорникот инсталација искуство.Говорници се естетски префинета и не заземаат премногу простор.Решетката може да биде обоен за да одговара на бојата шема на се она што соба или област план за инсталирање на нив рок.Општ систем за звук во затворени простории или на отворено : На 5022 BT има 5.25" возачот способни за производство на пристоен износ на бас.Совршена како партија говорник во бар ,дом, канцеларија или да се излезе на палубата.Ако не ги инсталирате овие звучници надвор, бидете сигурни дека во ѕид јазик е целосно покриена со покрив каде што нема директна дожд или вода можат да стигнат до нив.Овие звучници се отпорни на влага, но не се заштитени од директна контакт со вода.ОНА што Е ВО КУТИЈАТА : На единица доаѓа со еден пар на 5.25" HCS5020 ѕид звучници, Bluetooth засилувач кутија и полнач,2 поврзување на жици.Ако сте во потрага за сестрано во ѕид/во таванот звучник за вашата забава област или дистрибуирани говорникот инсталација, тогаш Herdio 5022 BT е одличен избор.На компактна големина значи говорникот ќе трае до минимална меморија додека се уште доставување доволно енергија.На HCS-5022 BT е 2-начин во ѕид звучник со висок екскурзија 5.25 инчен поли woofer и 1 инчен мека купола tweeter.Оваа комбинација овозможува голема флексибилност во однос на конфигурација и соодветност за различни типови на аудио вкусови.Од обезбедување на опуштена музика во заднина до високо влијание мулти-канален систем за домашно кино систем, HCS-5022 BT е изградена со внимателно одбрани состојки и ригорозни дизајн, да дава исклучителна вредност и перформанси.

Главните својства