.

Colorations Перат Мултикултурна Чаби Маркери, Поставен на 35, 5 Тонот на Кожата Бои, Конусна Совет Маркери, Одлична за Мултикултурно Проекти, Само Портрети, Славејќи Разно?

Colorations Перат Мултикултурна Чаби Маркери, Поставен на 35, 5 Тонот на Кожата Бои, Конусна Совет Маркери,

DEN 480.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за : Поставување на 35 тонот на кожата чаби маркери, 5 за секоја боја.Секој маркер мерки 5 и 5/16 инчи долго време од 1/2 инч во дијаметар.Лесно контрола & пишување и нерешено со.Користење маркери помага за развивање на фината моторика вештини.ХРАБАР COLORATIONS БОИ : Маркери дојде во 7 реални тонот на кожата нијанси.Долготрајни и перат нијанси.КВАЛИТЕТОТ НА ДЕЛ ОД ТРОШОЦИТЕ : Направен со одличен квалитет и корисникот на ум.Издржливи конусна совет овозможува широк линии кога боја, и тенки линии кога пишувате.РАЗНОВРСНА МАРКЕРИ : Colorations мултикултурна маркери се совршени за боење или пишување.Истовремено подобрување на моторните вештини на децата може да се истражуваат креативност, различност, и само на свеста.Идеален за училницата или било уметност и crats проект.НЕ ТОКСИЧНИ : ASTM-D4236 заверена не-токсичност.Перат од повеќето ткаенини и не porous површини.Ослободени од најчестите алергени како Латекс, Млечни & Казеин, Јајце, Глутен, Кикирики & Дрвото Орев или Соја.На тип на производ е Colorations Мултикултурна Чаби Маркери Поставени на 35 (Item # COLMC).Тоа е произведен во Кина.Тоа е произведен од страна на Попуст Училиште Снабдување[r].

Главните својства