.

Акустична Аудио CS-I63S-2PR 300 Вати 6.5 3-Пат кон Дома Театар во Ѕид/Таванот Звучници (2-Пар)

Акустична Аудио CS-I63S-2PR 300 Вати 6.5 3-Пат кон Дома Театар во Ѕид/Таванот Звучници (2-Пар)

DEN 1893.12

Износ
Во форма достапна за нарачката

Акустична Аудио CS-i63 S во плафон или на ѕид јазик, се препорачува моќ е 20-300 w по говорник, зачестеност одговор е 45 Hz-20 k Hz, ефикасност е 93d B, 8ohm, 3-начин на дизајн и функционалност. 6.5" woofers, висока цврстина полипропилен конуси со прогресивни пајаци, butyl гума опкружува, поли мика midranges, 13mm мека купола високотонци, 3-начин пасивни crossovers за поголема верност.Пролет натоварени говорникот жица терминали, paintable скари и рамки, отсечени 8.19" плоштад, целокупната 9.41" плоштад, монтажа длабочина 3.46", дизајниран и конструиран во САД, полн инструкции се вклучени.Користете го за во ѕидот или во таванот за домашна забава, центар канал, домашно кино, повеќе соба системи, индустриски звук, отворено забава области, палуби, patios, базени.Овој оглас и цената е за 2 пар / 4 во плафон или на ѕид јазик.Акустична Аудио CS-I63 S Кино Серија 6.5" во ѕид/во таванот опкружувачки звук 3-начин јазик се идеални за секој дом, канцеларија или забава област, бидејќи тие се дизајнирани со совршената изведба на ум.Секој говорник се справува со 300 w на моќ и вклучува : а 6.5" Поли конус woofer за подобрување на движење и високото басот, а butyl гума опкружуваат, прогресивна spider за поголема контрола и поголема екскурзија способности, поли мика midrange, а 13mm мека купола tweeter за детални високи фреквенции и 3-начин пасивни crossover за поголема верност.Пролет натоварени притисни терминали овозможи лесно поврзување и неговата ниска профил одбивни домување е дизајниран за едноставни за инсталација и зголемената зачестеност одговор.Белата скара ќе се координира и со било внатрешни работи, или може да биде обоен за да одговара на индивидуалните décor.Вклучена е исечок образец за да помогне во процесот на инсталација и целосни инструкции.

Главните својства