.

YG-1 О7 Серија Vanadium Легура ХСС Рака Допрете го, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело со Квадратни Крајот, на Дното Chamfer, 9/16-12 Тема Големина, H3 Толеранција

YG-1 О7 Серија Vanadium Легура ХСС Рака Допрете го, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело со Квадратни Крајот,

DEN 362.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Директно flute алатки овозможи чипови да се соберат во флејта како што тие се намали и да се добро прилагодени за повеќето апликации во плитки места.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.YG-1 О7 серија vanadium легура ХСС рака допрете го.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Директно flute алатки овозможи чипови да се соберат во флејта како што тие се намали и да се добро прилагодени за повеќето апликации во плитки места.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.Апликации : Одличен за ниска употреба на јаглерод/free обработка јаглероден челик, средни до високи јаглероден челик, слободни обработка нерѓосувачки челик, чист алуминиум/алуминиумски легури, алуминиум легура одлеаноци, чиста и легирани бакар, слободни обработка месинг/легирани месинг, zine, магнезиум.

Главните својства