.

Carhartt Мажите Лабава се Вклопуваат во тешка категорија Долги Ракави Џеб T-Shirt

Carhartt Мажите Лабава се Вклопуваат во тешка категорија Долги Ракави Џеб T-Shirt

DEN 599.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

60% Памук, 40% Полиестер.Увезени.Прилагодливи затворање.Машина За Миење. 100% памук (влакна содржината се разликува според боја).Rib-сплетам crewneck и манжетни.Лево-градите џеб со пораби на Carhartt етикета.Лабава Одговара маици се сече на поголеми со roomier се вклопуваат во градите и рамениците.Лабава Одговара, претходно позната како Оригиналниот Одговара, е етикета ажурирање во името само.Лабава и Оригинална големина и се вклопуваат останува иста.Акциите може да се разликуваат во етикетирање.Претходното Име на Производ : K126 Workwear Џеб Долги Ракави Т-маица.Машина за миење.Увезени.Од 1889, Carhartt има направено трајни workwear може да смета како ќе се справи со најтешките работни места.Оваа мажите долги ракави т-маица носи нашето лого со гордост на градите џеб.Тоа е направена од тешка категорија памук џерси и намалување на великодушно за просторен одговара.

Главните својства