.

Hydronix HF2-10WHWH14, 10 Бела Домување со Бела Рамен Капа За RO & Филтрација Системи, 1/4 Порти

Hydronix HF2-10WHWH14, 10 Бела Домување со Бела Рамен Капа За RO & Филтрација Системи, 1/4 Порти

DEN 340.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

10" Бела Тело, Бела Рамни Плочи.NSF Стандард 42 Уверение. 1/4" Порти.Полипропилен Тело. 75 psi Max.Притисок.Hydronix HF2 Серија Тенок, Рамен Капа Филтер Живеалишта се идеални за типични апликации како пред - и пост-филтрација за RO системи, под мијалникот филтри, counter врвот системи, мраз машини, храна, услуги и други апликации.Hydronix HF2 Серија куќишта се достапни во различни бои и се направени за да куќа 2.5 дијаметар касети.Повеќето 9 7/8 и 10 касети лесно се вклопуваат и капи се достапни во 1/4, 3/8 и 1/2 женски NPT пристаништа.

Главните својства