.

Екран Заштитник За alpha1 а1 a7C ZV-1 (3+2 Пакети) FitHom 9H Оптички Тешко LCD Калено Стакло Екран Заштитник Одговара за Sony алфа a7c алфа Штити Целосно Покривање

Екран Заштитник За alpha1 а1 a7C ZV-1 (3+2 Пакети) FitHom 9H Оптички Тешко LCD Калено Стакло Екран Заштитник

DEN 335.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【99.99% HD Јасност】На висока транспарентност-обезбедува висока дефиниција јасно гледање што го прави визуелен празник совршен. 【Висока чувствителност】екранот слој го штити вашиот екран против пот остатоци од отпечатоци од прсти и го задржува висока чувствителност на допир одговор. 【9 H Цврстина】На 9 H Премиум Калено Стакло спречува екранот на камерата од капки, гребнатини, инциденти и остри предмети, како што се копчиња и ножеви, итн. 【Совршено се Вклопуваат】LCD екран заштитник калено стакло погоден за Sony Алфа A9 A7 II A7 RII A7 SII A7 RIII A7 R Марк I совршен.Направени од највисок квалитет калено стакло, што совршено се вклопува во камерата екран од раб до раб. 【100% Гаранција】ве Молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако не сте задоволни со тоа, ние ќе ви понудиме целосна наплата или нова замена.Fit Hom Калено СТАКЛО Екран Заштитници за Nikon D7100 D500 D850 Дигитални SLR Camera The Fit Hom Стакло LCD Екран Заштитник : е лист од 0.02" (0.5 mm) ултра-тенок оптички стакло се користи за да се заштити вашата камера е LCD монитор.Стаклото карактеристики 6 слоеви на заштитен материјал кој се заштити вашиот екран од нечистотија, гребнатини, пот и мрсна отпечатоци од прсти.Стаклото дозволувајќи им на видливата светлина во.И Тоа е лесно да се инсталира и да ги отстраните.Лесен за Инсталација : екранот месеци брзо и лесно до вашата камера е LCD екран преку своите лепило поддршка.Откако тоа е правилно поврзана тоа е измазнети надолу со чиста крпа и сте подготвени да одите.Дебелина : 0.011(во)/0.3 mm Пакет cluding : 3x Калено стакло екран заштитник flim 3 x Прашина-налепница 3x Влажно Чистење Хартија 3x Хемиско Чистење Paper2x Cute топла чевли покрие Премиум Стакло Заштитници се најдоцна во state-of-the-art екран заштита технологија.Многу издржливи и отпорни на гребење/чип отпорен, силен 9 H (цврстина ниво) заштитник ќе ви даде најдобра заштита од капки, испакнатини, гребнатини и нормално абење.

Главните својства