.

Briggs & Stratton 6 Терминал откопчување 5411K

Briggs & Stratton 6 Терминал откопчување 5411K

DEN 346.32

Износ
Во форма достапна за нарачката

Оваа Оем Дел Обезбедува Соодветна Одговара И Перформанси За Одржување На Животот На Вашиот Бригс И Stratton Мотор; Не Само Што Се Бригс И Stratton Вистински Делови За Да Се Вклопи, Но, Користејќи Ги Гарантира Дека Бригс И Stratton Мотор Тие Се Инсталирани Во Согласност Со Важечките (Епа) Емисија Прописи.Откопчување - 6 Терминал.Вистински Briggs & Stratton Дел.Нема Собрание Потребно.Опис на производот Оваа оем дел обезбедува соодветна одговара и перформанси за одржување на животот на вашиот бригс и stratton мотор.но, користејќи ги гарантира дека бригс и stratton мотор тие се инсталирани во согласност со важечките (епа) емисија прописи.Од Производителот Вистински Briggs & Stratton замена откопчување што одговара на повеќето електрични стартер мотор со 6-терминал switch.Само Briggs & Stratton вистински деловите се специјално дизајнирани да го точниот ОЕМ стандарди, произведени и тестирани за да им помогне избави оптимални перформанси во Briggs & Stratton мотор.Не само што се Briggs & Stratton вистински делови загарантирана да се вклопуваат, но, користејќи ги гарантира дека Briggs & Stratton мотор тие се инсталирани во согласност со важечките (ЕПА) емисија прописи.

Главните својства