.

Доцна за Небото Универзитет на Ајова - Iowaopoly

Доцна за Небото Универзитет на Ајова - Iowaopoly

DEN 599.28

Износ
Во форма достапна за нарачката

За 2-6 Играчи.Изберете традиционално се игра или еден час верзија.Opoly-стил на игра.Одличен подарок за студенти, дипломци, и фанови.Изберете традиционално се игра или еден-час верзија.Opoly-стил на игра.За 2-6 играчи.Одборот простори се одредени од страна на универзитетот.Опис на производот Уживајте во оваа тематските монопол стил на игра со Ајова пресврт.Забавни и едукативни.Катедралната тема.Препознаат вашите омилени места и белези.Од Производителот Оваа IOWAOPOLY одбор игра е совршен за Универзитет на Ајова алумни студентите и идните grads.Токени вклучуваат : аларм, молив, салата чевли, велосипед, и дипломски капа.Одборот Простори вклучуваат : Kinnick Стадион, Јужна Џонсон, Herky Јастреб, и Ајова Спомен Унија.

Главните својства